Ornitológusoknak, stopposoknak és családosoknak ideális helyen vagyunk és csak nézőpont kérdése, hogy a világ végén vagy a közepén. A Kineret vidéke csodálatos és nem csak vizuális szempontból. Kétezer éve a környéken fejtette ki áldásos tevékenységét egy Jézus nevű rabbi, akit a kereszténység azóta messiásként tisztel. Az Újszövetség tanúsága szerint a tóhoz több, azóta sem überelt emberfeletti cselekedete köthető. Mindezzel nem csak a kereszténységet indította hódító útjára, de mellékesen máig ható konjunktúrát idézett elő a Kineret idegenforgalmában. A dologban az az igazán szép, hogy a zarándokokból - a bibliai marketingnek köszönhetően - ökumenikus alapon profitálnak a helyiek. Úgy látszik kicsiben működik a világbéke. A kenyér- és halszaporítás sztorinak hála örvendetesen gyarapodik a turistabuszok száma, nem úgy a menetrendszerű járatoké. Ami azért jelzi, hogy lehetne még errefelé csodákat tenni.
Ennél egyszerűbb, ha kibuc autóval jövünk-megyünk. Különösen úgy, hogy kölcsön kaptunk egy biztonsági ülést, amit induláskor beszerelünk, érkezéskor kiveszünk. Ez ugyan nagy könnyebbség, de a biztos fuvarnak is vannak korlátai: teljességgel a sofőrhöz vagyunk kötve, az ügyintézésre csak annyi idő áll rendelkézésünkre, amennyit ő a városban van. Na, ezt magyarázd el a csiga lassú hivatalnoknak vagy a pénztárosnak, aki itt is unott pofával mered a semmibe...
A fapados utazási feltételek sem akadályozhattak meg minket abban, hogy szép apránként, nagyjából két hét alatt mindent elintézzünk. Így már van személyink, mobilunk és még bankszámlánk is, ami ugye belépő a fogyasztói társadalomba. A távolságnak és az elszigeteltségnek azért vannak jó oldalai is: a puszta közepén nehéz pénzt költeni, bár a hitelkártyánknak köszönhetően ez itt sem lehetetlen vállalkozás.