mishpaha
  • Blog
  • Fotó
  • Magunkról
  • GY.I.K.

Tű a szénakazalban

4/18/2012

32 Comments

 
Magyarországon április 16-án, Izraelben április 19-én emlékeznek meg hivatalosan a Holocaustról. Sokféle módon gyászolhatjuk a hatmillió áldozatot, én azonban egyetlen embernek szeretnék most emléket állítani, a ti segítségetekkel.
Néhány hónapja vérvételre vittem Ábelt a tiberiási SZTK-ba. Ahogy karomon a fiammal vártam a sorunkra föl-alá járkáltam a folyosón, egyszer csak egy fotóra lettem figyelmes a falon. Ezen a klinikán is számtalan dekoráció díszeleg - tudjátok keretbe foglalt pasztell nyomtatvány és gyógyszergyártó plakátok - de az a kép más volt. Tájidegen. Ábellel a hónom alatt közelebb léptem, ekkor majdnem megállt bennem az ütő, még fel is kiáltottam talán. Egy Ábelhez hasonló ártatlan kisfiú képe nézett vissza rám egy Yad Vashem-es emléklapról. A nyomtatványhoz csatolt fotón látható fiú egyike azon több mint egymillió gyereknek, akit aljas módon füstbe küldtek, és egy azon kevesek közül, akinek legalább a nevét tudjuk, mert maradt, aki emlékeztessen rá. A kisfiút Neumann Gábornak hívják, Békéscsabán született és négy évesen - vélhetőleg szülővárosából - deportálták valószínűleg Auschwitzba.
Picture
Később visszamentem, mert nem hagyott nyugodni a dolog és lefotóztam a magyarul kitöltött adatlapot. Ebből a száraz tényeken kívül nem sok minden olvasható ki, valójában semmit nem tudunk erről a szép mosolyú fiúcskáról. "Csupán" egy áldozat a sok közül. De nem! Hagyjuk az alaktalan és ezért felfoghatatlan hatmilliós számot, Neumann Gábor hús-vér ember volt, még ha a neki adatott négy év alatt nem sok dokumentálható dolog történt is vele az álmos alföldi mezővárosban. Ő is, mint minden gyerek szerette a szüleit, biztosan szépen rajzolt, és talán már megtanulhatott biciklizni is. Átlagos volt? Nem, nem lehetett az, mert származása miatt először kirekesztették, majd rövid úton megölték. Bárcsak átlagos életet élhetett volna, de neki ez nem adatott meg.
Picture
Arra gondoltam, hogy ne csak úgy általában emlékezzünk a Holocaustra, az túl könnyű. Személyesítsük meg Neumann Gábort! Ki szeretném deríteni, hogy ki volt ő, milyen életet élt, kik voltak a szülei és mi lett velük. Azt is jó volna tudni, hogy milyen közegben élt, milyen volt a békéscsabai zsidó közösség az ő idejében és miként vetette ki őket a saját városuk, hogyan zajlott a gettósítás, a deportálás. Miként azt is jó volna tudni, hogy mi lett azokkal, akik visszatértek és akár még most is Békéscsabán élnek.
Nem tippeket szeretnék arra, hogy hol olvashatok erről, kit kérdezhetnék meg - köszönöm, újságíró vagyok tudom, hogy kell felgöngyölíteni egy sztorit. Azt akarom, hogy mindenki vegye a fáradtságot és közösen ássuk bele magunkat a történelembe. Igen, nem elég megrendülni - időt, energiát és lelkierőt kell szentelni az ügynek, mert csak így foghatjuk fel igazán, hogy milyen veszteség ért minket, például Neumann Gábor elpusztításával. Arra szeretném kérni minden olvasómat, hogy szálljon be a kutatásba és tegye hozzá a maga keresési eredményét. (Rövid guglizás után látszik, hogy a kisfiú arcámását a Yad Vashem számtalan helyen használja a gyerekmártírok megjelenítésére, mint ahogy adatlapját a külföldi és a magyar sajtó több helyütt is szerepelteti illusztrációként. Arra viszont eddigi tudásom szerint senki sem vette a fáradtságot, hogy utánajárjon kit rejtenek az adatok.) Állítsunk közösen emléket a békéscsabai Neumann Gábornak, akit Auschwitzban gázosítottak el!

Picture
Tűt keresünk a szénakazalban? Ennél azért jobb a helyzet, a kollektív nyomozásban a fenti Yad Vashem emléklap a kiindulási alapunk. E szerint Neumann Gábor 1940. február 10-én Békéscsabán született, édesanyja Róna Margit, édesapja Neumann Elek. Az adatlap szerint 1944. június 29-én, alig négy évesen Auschwitzban halt meg.
Az emléklapot 1994. április 15-én a nagykőrösi Naményi Péter töltötte ki, aki Neumann Elek második házasságában született, tehát Gábor a féltestvére volt és kora alapján még ma is élhet.
Az általa megadott információkból következtethetünk arra, hogy az édesapa túlélhette a Holocaustot, de fia mellett első felesége, Róna Margit is elpusztulhatott. További következtetés, hogy Neumann Elek a háború után magyarosíthatta a nevét Naményire, hisz fia már ezen a néven írta alá a lapot.

A vállalkozás lehet, hogy naív, de nem lehetetlen - persze csak, ha veszitek a fáradtságot és tényleg bekapcsolódtok a keresésbe. A kutatás eredményeit írjátok meg kommentben, vagy az info@kidma.hu e-mail címre.
32 Comments
Nyarai Erzsebet
4/18/2012 03:14:26 am

Reply
Szegő András (Szentendre)
4/18/2012 03:59:51 am

Ismerek egy nagykőrösi zsidó családot, írtam a barátomnak, hogy nem ismeri-e ezt a bizonyos Naményi Pétert. Ha kapok választ, jelentkezem.
Üdv!

Reply
szerző
4/18/2012 05:16:44 am

Nagyon köszönöm, remélem sikerül a te segítségeddel közelebb kerülünk Neumann Gábor életéhez. Bízom benne, hogy rajtad keresztül sok érdekes információhoz jutunk. Izgatottan várom a kutakodásod eredményét!

Reply
Szegő András (Szentendre)
5/5/2012 05:55:25 pm

Sajnos, azóta sem sikerült újabb infót kapnom. Ha esetleg lesz valami, jelentkezem.

Admin
4/18/2012 09:52:38 pm

A cikk hibas! Masfel millio gyermek algozata volt a Holocaustnak. Ennyit illene tudni. Ez a minimum.

1.5 million children were murdered during the Holocaust

http://www.annefrank.dk/Default.htm

Reply
szerző
4/19/2012 02:35:24 am

Köszönöm a számokra vonaktozó helyesbítést.
Hadd szabadjon azonban megjegyeznem, hogy több hiteles forrás más-más számot említ a gyerekáldozatokkal kapcsolatban. Ennek sok oka lehet, pédául az, hogy nézőpont kérdése, hogy kit tekintünk még gyereknek, miként definiáljuk ezt az életkort. Lásd még: http://www.humanitas-international.org/holocaust/children.htm

Egyébként pedig a poszt lényege pont nem a számok. Pont ezzel a darabszemlélettel szeretnék szakítani, mert hús-vér emberekről van szó, akik a tömegessék ellenére is megérdemlik, hogy néven nevezzük őket. Nem kisebbítve a számok jelentőségét, de nekem fontosabb az ember.

Ps: kérem, hogy az "admin" megnevezést tartsuk fenn annak, aki valóban adminja az oldalnak.

Reply
szerző
4/19/2012 02:55:21 am

Ha már felmerült a gyerekáldozatok száma, akkor tanuljunk közösen. Itt olvasható a Yad Vashem gyerekáldozatokról szóló összefoglalója:
http://www.ushmm.org/wlc/en/article.php?ModuleId=10005142

Heeger Zsofi
4/20/2012 12:27:01 am

Az anyukája 1914-ben született Békéscsabán, Róna Gusztáv és Kugel Adél voltak a szülei. 1944. június 29-én halt meg Auschwitz-ban.

http://db.yadvashem.org/names/nameDetails.html?itemId=1726388&language=en#!prettyPhoto

Reply
szerző
4/20/2012 03:15:32 am

Köszönöm Zsófi! Remélem más Neumann Gbáorral és békéscsabai holocaust emlékeivel kapcsolatos információ is előkerül a Yas Vashem oldaláról.

Reply
szerző
4/22/2012 06:05:25 pm

A Békéscsabai Önkormányzat jóboltából két helyi felületen is hírt adnak a kezdeményezésünkről és hamarosan a megyei lapban is lesz egy megjelenésünk. Köszönet érte!

http://www.bekescsaba.hu/index.fcgi?rx=&nyelv=hu&menuparam5=34&menuparam_11=9068

http://www.csabaimerleg.hu/index.php?page=hir&hir_id=1395

Reply
Tzalay
4/22/2012 06:45:47 pm

Ákos, ha már kezdesz megyei ügy lenni, akkor szerintem ideje lenni nyelvileg rendberakni a postot. Hiányzó vesszők garmadája, kérek helyett kérem, ilyesmi.

Reply
Péter
4/22/2012 10:25:51 pm

@Tzalay - Ha szépen megkérsz, küldök még egy szőrszálat és azt is kezdheted hasogatni. Maradhatunk a témánál?

Tzalay
4/22/2012 06:51:39 pm

Mármint szeretnék kérni helyett szeretném kérni, de főleg a sok hiányzó vessző.

Reply
szerző
4/22/2012 08:16:19 pm

Tzalay, ne is mondd! Romlik a magyarom, itt egy vessző, ott egy szórend, máshol ragzási hiba. Kéne nekem már egy jó korrektor. Tedsz valakit?

Reply
Péter
4/22/2012 10:27:21 pm

Ne törődj vele. Egyik füleden be, a másikon ki.

szerző
4/22/2012 08:19:00 pm

Mexikói barátunk és lelkes olvasónk, Judit is beszállt a kutatásba. Alább az ő internetes kutatási eredményeit osztjuk meg.

Köszönjük Judit, hogy elmélyültél a témában!




1. Ezen az oldalon a regi zsinagoga kepe lathato:



http://avelecion.wordpress.com/tag/bekescsaba/



2. http://www.pointernet.pds.hu/kissendre/judaisztika/20100101123031304000000929.html

oldalrol:

Egy hónapot töltöttek el a csabai zsidó családok a városban létrehozott zsidó-házakban, majd a dohánybeváltó hivatal épületeiben és udvarán létrehozott gyűjtőtáborba vitték őket. A mintegy 2200 csabai zsidót június 26-án vitték el a gyűjtőtáborból. A transzport június 29-én érkezett meg Auschwitzba. A csabaiak közül mintegy 250-300 ember került a munkaképesnek minősítettek közé, a többieket, 1900 idős embert, gyerekes anyákat és gyermekeiket ezen a napon gázkamrákban gyilkolták megEgy hónapot töltöttek el a csabai zsidó családok a városban létrehozott zsidó-házakban, majd a dohánybeváltó hivatal épületeiben és udvarán létrehozott gyűjtőtáborba vitték őket. A mintegy 2200 csabai zsidót június 26-án vitték el a gyűjtőtáborból. A transzport június 29-én érkezett meg Auschwitzba. A csabaiak közül mintegy 250-300 ember került a munkaképesnek minősítettek közé, a többieket, 1900 idős embert, gyerekes anyákat és gyermekeiket ezen a napon gázkamrákban gyilkolták meg.


3. A Holokauszt emlekkozpont honlapja nem adott ki eredmenyt sem Rona, sem Neumann nevre



4. http://www.memorialmuseums.org/eng/denkmaeler/view/1449/Holocaustdenkmal-B%C3%A9k%C3%A9scsaba

oldalrol:

Békéscsaba is a city situated in the south-east of Hungary. Jews first settled here in the 18th century; the first synagogue was erected in 1846. In the 1890s, two larger synagogues were built: one for the Orthodox community, and one for the Neolog community. Békéscsaba developed rapidly during the inter-war period: After the cities of Oradea (Hungarian: Nagyvárad), Timișoara (Temesvár) and Arad had to be ceded to Romania, Békéscsaba became an important centre in the region. This development was also felt by the 2,433 Jews of Békéscsaba (population of 1941), making up 4.6 percent of the total population - many of the new businesses and industrial firms were owned by Jews.
In 1941, Hungary joined the war and hundreds of Jewish men were drafted for labour service in the Hungarian army. Many lost their lives on the eastern front or were murdered by Hungarian soldiers. Soon after the invasion of the German Wehrmacht in March 1944, all 226 Jewish businesses and 137 factories in Békéscsaba were shut down. In May, a ghetto was established. Békéscsaba was an important transport hub, so in June 1944, Jews from the surrounding areas were brought here. Together with the Jews from the ghetto they were later deported to a collection camp, guarded by the SS. 13 of the 3,840 prisoners died of the effects of abuse or due to the horrific conditions at the camp. At the end of July, the Jews were deported in two transports. The first departed on July 25 for Strasshof near Vienna, where the prisoners were to be deployed in forced labour. The second left for the Auschwitz-Birkenau extermination camp on July 26, 1944.

5.

http://www1.yadvashem.org/download/education/conf/Burke.pdf

oldalrol:

In 1921
a Jewish High School was founded by Rabbi Silberfield, which lasted only one year.
In 1932 a private Kindergarten and 'professional' school were established
Bekescsaba , being the county town, supported a high level of cultural activity The
Jewish printers, published a daily newspaper and many books.


Malcha Bernet's brother fled from the Sudetenland following the German occupation
in 1938 and contacted Malcha from Bekescsaba with the words, "For Jews here it is
so good". (This report was so encouraging that she left her home in Czech lands to
travel to Bekescsaba, where her brother would find her some work. When she arrived
in Bekescsaba in 1943 she could not believe how much food was available -. She felt
that the Hungarian Jews were not aware of the problems of Jews in the rest of Europe,
They seemed 'carefree and complacent' and they acted 'as if everything is going

Reply
Hirsch Gábor
4/24/2012 06:22:37 am

a 2. és a 4. ellentmond, a 2.-alatt a szerzö azt irja korrektül:2200 csabai zsidót június 26-án vitték el a gyűjtőtáborból. A transzport június 29-én érkezett meg Auschwitzba.
A 4. alatt pedig azt irja tévesen; At the end of July, the Jews were deported in two transports. The first departed on July 25 for Strasshof near Vienna, where the prisoners were to be deployed in forced labour. The second left for the Auschwitz-Birkenau extermination camp on July 26, 1944.

Az elsö Debrecen majd Strasshof/Wienerneustadt transzportnál még mindig vita van, hogy mikor indult, a második transzport az junius 26.-án indult, 27.-én haladt át Kassán - egy ottani vasuti tisztviselö Vrancsik István feljegyzése szerint 3118 személy volt a transzportban és junius 29.-én érte el rendeltetési helyét Auschwitz-Birkenaut.

Reply
szerző
4/24/2012 02:24:11 pm

Kedves Gábor!
Valóban, az internet tele van egymásnak ellentmondó adatokkal. Ideje, hogy közösen rendet vágjunk, legalább a békéscsabai deportálás pontos időpontjával kapcsolatban. Fontos volna, hogy a te segítségeddel is hiteles tényeket adjunk közre.

Judith Katz
4/22/2012 08:52:47 pm

En is kutatok amennit tudok...... de sem vesszom sem ekezetem nincs.... es a magyarom sem tul jo. de akinek most ez a fontos es nem az "ugy" az nezzen magaval szembe a tukorbe
en egy evet onkentesen voltam LA-ben a Wiesenthal Centerben...... meg ma is borzong a hatam az erzesteol amikor a kepeket neztem
csodas dolog ez a kezdemenyes. egy pelda lehet a jovonek. hogy ha lehet egyetlen szemely -gyermek se maradjon emlek nelkul
koszonet a kedvezmenyeonek....... en is probalok utana olvasni.
varom a fejlemnyeket....es nagyon sok szeretett annak aki utbainditotta

Reply
szerző
4/24/2012 02:19:48 pm

Köszönöm az elismerést! De ennél fontosabb volna, hogy sokunknak legyen sikerélménye a kutatás és méginkább, hogy Neumann Gábornak és a többi hasonló sorú embernek emléket állítsunk.
Kérem, hogy a felhívásunkat továbbítsa másokhoz is és persze várjuk a saját nyomozási eredményeket is!

Reply
Tzalay
5/7/2012 07:37:35 pm

Kedves Judit (és Péter), Ákossal jó ismerősök vagyunk, nem névtelenül és arctalanul kötekedtem vele. Ákos újságíró, nyelvében és nyelvéből él. Egyetlen posztja kapcsán sem vetettem fel a nyelvhelyesség kérdését, azonban ez a poszt annyiban más, hogy széles nyilvánosságot kapott, kvázi cikké minősült. Már jóval több, mint egy személyes blog személyes bejegyzése. Fontos hát, hogy nyelvileg is több legyen, ennyi.

Reply
szerző
5/7/2012 08:23:39 pm

Respect Tzalay!
(Minden nyelvhelyességi kifogást szívesen veszek. Főleg, ha szövegszerű, mert akkor javítani is tudom a hibám.)

Gabriel Muresan
4/23/2012 02:08:36 pm

Kedves Hölgyek, Urak!
Elküldtem a cikk linkjét a nagykőrösi hitközség rabbijának, Róna Tamásnak, jó barátomnak. Remélem ő tud segíteni az ügyben.
Üdvözlettel:
Muresan Gábor

Reply
szerző
4/24/2012 02:20:52 pm

Kedves Gábor!
Köszönjük a fáradozásod! Várjuk a nagykőrösi híreket.

Reply
Hirsch Gábor
4/24/2012 04:26:59 pm

Egy tegnap küldött emailem ismétlése.
Néhány információ 4 éves Neumann Gábor és a 30 esztendős édesanyjához Neumann Elekné szül. Róna Margit, a Salt Lake City LDS (Later Day Saints) Familysearch által mikrofilmezett 1946-os halálozási anyakönyv oldalán dec. 16. –i dátummal lett Neumann Elekné és Gábor 814 és 815 iksz alatt holtányilvánítva. Ezen kívül összeállítottam egy listát 62 csabai/auschwitzi áldozatról (10 éves korig). Egy lista a békéscsabai izr. neológ és ortodox hitközség tagjainak névsorával 1944. áprilisi dátummal megtalálható a debreceni levéltárban és a német nyelvű Békéscsabáról szóló könyvemben: Gábor Hirsch „Als 14 –jähriger durch Auschwitz-Birkenau.”

Reply
Hirsch Gábor
4/24/2012 04:27:22 pm

Egy tegnap küldött emailem ismétlése.
Néhány információ 4 éves Neumann Gábor és a 30 esztendős édesanyjához Neumann Elekné szül. Róna Margit, a Salt Lake City LDS (Later Day Saints) Familysearch által mikrofilmezett 1946-os halálozási anyakönyv oldalán dec. 16. –i dátummal lett Neumann Elekné és Gábor 814 és 815 iksz alatt holtányilvánítva. Ezen kívül összeállítottam egy listát 62 csabai/auschwitzi áldozatról (10 éves korig). Egy lista a békéscsabai izr. neológ és ortodox hitközség tagjainak névsorával 1944. áprilisi dátummal megtalálható a debreceni levéltárban és a német nyelvű Békéscsabáról szóló könyvemben: Gábor Hirsch „Als 14 –jähriger durch Auschwitz-Birkenau.”

Reply
Hirsch Gábor
4/24/2012 04:29:36 pm

Egy tegnap küldött emailem ismétlése.
Néhány információ 4 éves Neumann Gábor és a 30 esztendős édesanyjához Neumann Elekné szül. Róna Margit, a Salt Lake City LDS (Later Day Saints) Familysearch által mikrofilmezett 1946-os halálozási anyakönyv oldalán dec. 16. –i dátummal lett Neumann Elekné és Gábor 814 és 815 iksz alatt holtányilvánítva. Ezen kívül összeállítottam egy listát 62 csabai/auschwitzi áldozatról (10 éves korig). Egy lista a békéscsabai izr. neológ és ortodox hitközség tagjainak névsorával 1944. áprilisi dátummal megtalálható a debreceni levéltárban és a német nyelvű Békéscsabáról szóló könyvemben: Gábor Hirsch „Als 14 –jähriger durch Auschwitz-Birkenau.”

Reply
Hirsch Gábor
4/24/2012 05:30:09 pm

Egy tegnap küldött emailem ismétlése.
Néhány információ 4 éves Neumann Gábor és a 30 esztendős édesanyjához Neumann Elekné szül. Róna Margit, a Salt Lake City LDS (Later Day Saints) Familysearch által mikrofilmezett 1946-os halálozási anyakönyv oldalán dec. 16. –i dátummal lett Neumann Elekné és Gábor 814 és 815 iksz alatt holtányilvánítva. Ezen kívül összeállítottam egy listát 62 csabai/auschwitzi áldozatról (10 éves korig). Egy lista a békéscsabai izr. neológ és ortodox hitközség tagjainak névsorával 1944. áprilisi dátummal megtalálható a debreceni levéltárban és a német nyelvű Békéscsabáról szóló könyvemben: Gábor Hirsch „Als 14 –jähriger durch Auschwitz-Birkenau.”

Reply
Muresan Gábor
5/2/2012 10:48:13 pm

Kedves Hölgyek, Urak!
Beszéltem a nagykőrösi rabbival, sajnos személyesen nem tud segíteni, mivel a nagykőrösi nyilvántartás nincs meg neki, nem ő gondozza.

Reply
Hirsch Gábor
5/5/2012 05:46:44 pm

A mai "hirolvaso.com" / sofar - napi hirlevél közölte a beol.hu BEOL linkét a "Csabai kisfiú a holokauszt legismertebb gyermekmártírja" cimmel. BEOL a Békésmegyei Hirlap online kiadása.

Békéscsaba

Reply
Naményi Péter
5/7/2012 01:20:27 pm

Kedves Ákos,Kedves Kommentálók!
Gábor az én féltestvérem. Nem Nagykőrös megjelöléssel, hanem Nagymaros megjelöléssel írtam alá Jad Vasem/Yad Vashem - be benyújtott adatlapját, ezért nem találtatok. Van róla itt is adat, mint ahogyan édesanyjáról (Róna Margit) és nagymamánkról Neumann Margitról is, mert az ő adatlapjukat is benyújtottam.
Mindenkinek köszönöm a munkáját!
(Szerzővel felvettem a kapcsolatot több fonalon is.)

Reply
Michael Albert
5/26/2012 07:03:41 pm

Visszaemlekezeseimet 2012 Majus 25 (Pentek) keletu E-mail ben kuldtem el. (Kerem vetelet igazolni)
Neumann (Namenyi) Elekkel valo kapcsolataimat reszlegeztem foleg.

Reply



Leave a Reply.

    Mottó

    Budapestről indultunk,
    Ein Gevben kötöttünk ki.

    A szerző ajánlja


    Géptemető
    Jeruzsálem falai
    Időzavar

    Gyászmenet
    Vörös kód
    Kineret 2. - Halhatatlan és haltalan halászok
    Áradat 1.
    És mégis mozog a föld!
    Barca békemisszó 1.
    Erotikus fröcsögés
    Miért éppen Izrael?

    Legfrissebbek


    14940
    Tárgytalanul
    Órvosi eset 9. - Számtalan kaland
    20 éve Izrael-fertőzésben
    Csendes veszteségeink
    Hétköznapok a hátországban
    Az alagút vége
    Haverilag 7. - A leghosszabb 30 másodperc
    Biztonsági jelentés
    És erről van lövésed?
    Haverilag 6. - Szomszédom a Hamasz
    Mondiál a kibucban
    Kitáblázva
    Haverilag 5. - Csakazért is zsidónak lenni...
    Akko és most
    Gyümölcskosár
    Hiába imádkoztunk, de a remény hal meg utoljára
    Guruló generációk
    Nemzeti példa és tragédia
    Vak pali
    Orvosi esetek 8. - A száguldó doki
    Könyvajánló
    Szedd magad az aknamező szélén
    Oroszlánkirálynő
    Fontos közlemény
    Ünnepsoroló 22. - Nyerő tánc
    Amikor apa vér ciki
    Nyerő rókalányok
    Blog menü
    Turista hullám
    Békésen esik
    3 év


    Visszatekintő

    Halhatatlan és haltalan halászok
    Picture
    Nem vagyok valami jártas az Újszövetségben, de az köztudomású, hogy Jézus számtalan cselekedete kötődik a Kinerethez és környékéhez. Ezekről sok helyütt lehet olvasni, mint ahogy arról is, hogy tanítványai közül legalább négy a tavon dolgozó halászok közül került ki. Az ő kései utódaik a jó fogás reményében manapság Ein Gevből hajóznak ki. Blogunkat örvendetesen sok keresztény barátunk is követi, húsvét alkalmából elsősorban nekik szeretnénk kedveskedni a kinereti halászatról szóló posztunkkal.

    Archív

    August 2014
    July 2014
    June 2014
    May 2014
    April 2014
    March 2014
    February 2014
    January 2014
    December 2013
    November 2013
    October 2013
    September 2013
    August 2013
    July 2013
    June 2013
    May 2013
    April 2013
    March 2013
    February 2013
    January 2013
    December 2012
    November 2012
    October 2012
    September 2012
    August 2012
    July 2012
    June 2012
    May 2012
    April 2012
    March 2012
    February 2012
    January 2012
    December 2011
    November 2011
    October 2011
    September 2011
    August 2011
    July 2011
    June 2011
    May 2011

    Kategóriák

    All
    Beilleszkedés
    Biztonság
    Biztonság
    Előkészület
    Előkészület
    Haverilag
    Hétköznapok
    Hétköznapok
    Időjárás
    Időjárás
    Kocsi Mesék
    Környék
    Környék
    Közélet
    Közélet
    Közlekedés
    Közlekedés
    Neumann Gábor
    Orvosi Esetek
    Otthonunk
    Sport
    Személyes
    Személyes
    Szokások
    Szokások
    Szolgálati Közlemény
    Szolgálati Közlemény
    Tanulás
    Tanulás
    ünnepsoroló
    ünnepsoroló
    Utazás
    Utazás

    Picture

    RSS Feed


Ez a Kramer-Nagy család blogja ©